Strona główna » KREATYWNA JESIEŃ – RYSUJ NAJPIĘKNIEJSZĄ PORĘ ROKU

KREATYWNA JESIEŃ – RYSUJ NAJPIĘKNIEJSZĄ PORĘ ROKU

Sama nie wiem, czy wolę wiosnę, lato czy jesień. Nie ulega jednak wątpliwości, że rysować najbardziej lubię motywy jesienne – liście, kasztany, żołędzie, owoce i warzywa. Pora roku, w którą właśnie wkroczyliśmy to idealny moment na rozpoczęcie kreatywnej przygody z farbami, kredkami czy markerami.

Tegoroczna jesień zanosi się, odpukać, na prawdziwie polską złotą – kiedy piszę ten artykuł, jest słoneczna, w miarę ciepła, i zaczyna nabierać pięknych barw. Dlatego zachęcam Cię do jej rysowania. Jeśli dopiero zaczynasz, zacznij od pojedynczych obiektów – liście, kasztany czy żołędzie znajdziesz w pobliskim parku lub lesie, a warzywa i owoce – w warzywniaku.

Doodelki na początek

 

Kiedy zaczynałam rysować, chętnie uwieczniałam dary jesieni – są nieduże i naprawdę nietrudne. Na sam początek polecam Twojej uwadze doodle, bardzo proste rysuneczki.  Do ich wykonania wystarczy czarny cienkopis i coś do kolorowania, chociażby kredki. Jesiennymi rysuneczkami możesz ozdobić Bullet Journal, szkolny zeszyt czy kartkę okolicznościową.

Jesiennym doodlom poświęciłam osobny wpis, zachęcając do narysowania wianka.

Dyniowe love

Jeśli miałabym wybrać jesienny motyw, który rysuję najczęściej i najchętniej – niewątpliwie na podium trafiłaby dynia. To nie tylko smakowite warzywo, ale i wdzięczna modelka: występuje w wielu kształtach i kolorach. Świetnie wygląda zarówno rysowana kredkami, markerami, jak i malowana akwarelami czy gwaszami.

Także w tym roku z przyjemnością maluję dynie, trafiły nawet jako październikowy motyw do mojego nowego Bullet Journala.

O rysowaniu dyni pisałam na blogu już cztery lata temu .

 

Artykuły blogowe, które będą pomocne w jesiennym rysowaniu:

sketchbook, czyli notes do akwareli

wszystko o malowaniu akwarelami

rysowanie markerami

malowanie gwaszami

rysowanie czarną kreską (line drawing)

rysunki botaniczne, czyli jak rysować przyrodę

kompozycja strony w sketchbooku

jak namalować kawę i inne ciepłe napoje

jak namalować dynię

jak zilustrować przepis kulinarny

 

Zajrzyj też na mój Instagram – jest tam sporo jesiennych rysunków, także sprzed kilku lat.

Artykuł o rysowaniu wiosny

Udostępnij:

7 komentarzy

  1. Milenka pisze:

    Piękne, bardzo mi się podoba twój styl rysowania. Dziękuję za słowa zachęty i tutoriale, są bardzo przydatne. Fajnie, że dzielisz się nimi z nami. Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.