Strona główna » JESIENNY WIANEK – PROSTY TUTORIAL

JESIENNY WIANEK – PROSTY TUTORIAL

sierysuje.pl jesienny wianek tutorial

Dziś coś dla początkujących rysowników – uroczy jesienny wianek z doodli. Idealny do ozdobienia Bullet Journala czy kartki z życzeniami. Można go narysować razem z dziećmi, nawet całkiem jeszcze małymi.

Do rysowania wianka wykorzystamy doodle, łatwe i proste rysuneczki. Pokazywałam już na blogu doodle zimowo-bożonarodzeniowe, teraz czas na bazgrołki jesienne.

Skarby jesieni

Zanim zaczniemy rysować, trzeba się zastanowić, z czego będzie się składał jesienny wianek. Motywów może być kilka lub nawet kilkanaście, rozmieścimy je na obwodzie koła w miarę symetrycznie, co da miły oku efekt.

Oprócz ołówka (i ewentualnie cyrkla) do narysowania wianka potrzebny będzie czarny cienkopis i opcjonalnie – jeśli zechcesz wianek pokolorować – kredki, flamastry, kolorowe cienkopisy, brush peny lub zakreślacze. Wybierając akwarele, pamiętaj, że papier (nawet bardzo dobry jakościowo) w notesie pomarszczy się pod wpływem wilgoci. Lepiej więc namalować wianek na papierze akwarelowym (250-300 g/m²), wyciąć i wkleić do BuJo.

Jesienne doodle

sierysuje.pl jesienne rysunki jesień doodle doodlesZanim zaczniesz komponować jesienny wianek, narysuj sobie na kartce jego elementy składowe. Upraszczaj kształty – pamiętaj, że to mają być doodle. Możesz skorzystać z inspiracji, które narysowałam albo wymyślić własne jesienne motywy.

sierysuje.pl jesienny wianek doodle tutorial

Co Ci się kojarzy z tą porą roku? Zastanów się albo – jeszcze lepiej – idź na spacer i poszukaj inspiracji. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście kolorowe liście. Co jeszcze? Kasztany! Żołędzie! Jarzębina! Owoce głogu! Także pyszne jesienią jabłka, gruszki i śliwki, pomidory, dynie (zwykłe i powycinane na Halloween), grzyby, kukurydza, kubek z aromatyczną kawą, filiżanka rozgrzewającej herbaty, deszczowe chmury, parasolka, kalosze, sweter, czapka, szalik, rękawiczki, jeż, lis, sowa, ptasie pióro, książki… Na pewno wymyślisz jeszcze więcej jesiennych motywów.

Jesienny wianek krok po kroku

sierysuje.pl jesienny wianek tutorial krok po kroku

  1. Rysowanie wianka zaczniemy od naszkicowania ołówkiem koła. Można to zrobić odręcznie albo przy pomocy cyrkla lub dowolnego okrągłego kształtu (ja odrysowałam dno kubka).
  2. Kolejny krok to naszkicowanie elementów wianka jeden za drugim w jednym rzędzie lub – jeśli wolisz wianek szerszy – tak, aby na siebie nachodziły. Zdecyduj też, jak je umieścisz na wianku. Mogą obiegać go dookoła lub rozchodzić się od dołu w prawo i w lewo.
  3. Teraz czas na poprawienie konturów cienkopisem i wytarcie gumką śladów ołówka.
  4. Dodaj detale, na przykład nerwy liści.
  5. Ostatni krok to pokolorowanie wianka. Wybierz typowo jesienne odcienie – oranż, brąz, żółtą ochrę, oliwkową zieleń, rdzawą czerwień. Ja swój wianek pokolorowałam kredkami Koh-I-Noor Polycolor (nr 3, 5, 29, 33 i 63).

Lettering wewnątrz wianka

sierysuje.pl jesienny wianek rysowanie bullet journal
Jesienne wianki do wydruku – prezent dla Ciebie!

Wianek może być ozdobą sam w sobie, ale jeśli rysujesz go w Bullet Journalu, prawdopodobnie zechcesz wewnątrz coś napisać, na przykład nazwę miesiąca. Aby napis się zmieścił, najpierw naszkicuj go ołówkiem. Najprostsze litery to oczywiście drukowany print. Możesz także spróbować „oszukanej kaligrafii”, wybierając jakiś ładny krój pisma z którejś ze stron z fontami. Przypominam, że masz tam możliwość przetestowania dowolnego napisu (np. na stronie FontSquirrel.com wybierz zakładkę Text Drive).

Oczywiście napis możesz także wykaligrafować flamastrem, brush penem czy stalówką na obsadce.

Na zdjęciach widać wianki pokolorowane, ale oczywiście możesz je zostawić także czarne. Chociaż moim zdaniem jesienne kolory są tak piękne, że szkoda byłoby ich nie pokazać.

Mam nadzieję, że tutorial Ci się spodobał. Jeśli narysujesz w swoim BuJo jesienny wianek i umieścisz zdjęcie na Instagramie, oznacz mnie @inst_aga – miło mi będzie zobaczyć, jak wygląda w Twojej interpretacji. Masz ochotę na więcej tutoriali? Tu znajdziesz spis wszystkich opublikowanych na moim blogu.

Trzy wianki – każdy w innym stylu – przygotowałam w prezencie dla subskrybentów newslettera. Znajdziesz je wraz z innymi gratisowymi materiałami w Skarbcu. Klucz do Skarbca wyślę z kolejnym newsletterem w poniedziałek.

Chcesz wianki?

Udostępnij:

10 komentarzy

  1. Mirka pisze:

    Witam.
    Blog ciągle i niezmiennie utrzymuje wysoki poziom. Jest zachętą, inspiracją czasem podpowiadaczem. Dla mnie ważny. A newsletter to już wisienka na torcie. Zawsze odpowiednio trafiony.Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.