Strona główna » WYZWANIE #DOSKONALIMYPISMO W KWIETNIU (i konkurs!)

WYZWANIE #DOSKONALIMYPISMO W KWIETNIU (i konkurs!)

#doskonalimypismo wyzwanie Instagram sierysuje.pl

Chcesz popracować nad kaligrafią, zaprzyjaźnić się z brush letteringiem, poćwiczyć pismo odręczne? Przyłącz się do wspólnej zabawy i codziennie realizuj jedno zadanie w drugiej już edycji wyzwania #doskonalimypismo!

Na czym polega wyzwanie? Każdemu dniu kwietnia przypisane jest jednowyrazowe hasło. Technika pisania jest dowolna, możesz używać brush penów, kaligrafować stalówką na obsadce, pisać piórem wiecznym, rysować litery (hand lettering). Kopiować krój pisma, który Ci się podoba albo wymyślać własne alfabety. Przepisywać hasło dnia (jeden raz albo wielokrotnie) lub rozwijać je tworząc dłuższy tekst. Wyszukiwać wiersze i piosenki, fragmenty prozy związane z hasłem.

Kwietniowe hasła #doskonalimypismo

Kwiecień to pierwszy w pełni wiosenny miesiąc, dlatego wiele haseł kojarzy się z tą piękną porą roku. Aby jednak nie było łatwo i banalnie, wplotłam trochę trudnych do wykaligrafowania słów: najeżonych polskimi znakami diakrytycznymi i dyftongami, skomplikowanych lub długich.

Jeśli któreś słowo sprawia Ci problem, rozbierz je na czynniki pierwsze, zastanów się nad łączeniami liter, spróbuj napisać nieco innym krojem. Szukaj inspiracji, studiuj piękne alfabety. Trzydzieści dni wyzwania ma być nie tylko zabawą, ale i nauką. Jeśli chcesz opanować konkretny krój pisma, to w ciągu miesiąca jest to jak najbardziej możliwe.

sierysuje.pl wyzwanie #doskonalimypismo hasła

Zasady wyzwania #doskonalimypismo

  1. Śledź mnie na Instagramie @inst_aga i polub fanpage mojego bloga. Będę tam wrzucała przypominajki o wyzwaniu, rozwijała hasła i pokazywała, co napisałam.
  2. Codziennie pisz odręcznie na zadany temat, a efekty pokazuj na Instagramie. Użyj hasztaga #doskonalimypismo, aby inni uczestnicy wyzwania mogli zobaczyć Twoją interpretację zadań. Jeśli mnie oznaczysz @inst_aga – nie przegapię Twojego wpisu.
  3. Nie masz konta na Instagramie? Wrzucaj zdjęcia na grupie Kochamy Pismo Ręczne w specjalnym wyzwaniowym wątku.
  4. Nie chcesz dzielić się z resztą świata swoim pisaniem? Rób zadania „do szuflady”, ale staraj się pisać codziennie, aby po miesiącu Twoje pismo było ładniejsze. Może wtedy zdecydujesz się nam je pokazać?
  5. Lajkuj i komentuj prace innych uczestników wyzwania, podglądaj ich postępy. Motywujmy i wspierajmy się nawzajem!
  6. Listę tematów możesz sobie zapisać na dysku komputera albo… przepisać (i przy okazji poćwiczyć ręczne pisanie) ?

#doskonalimypismo kwiecień

Niespodzianka!

W tym miesiącu mam niespodziankę dla uczestników #doskonalimypismo. Zauważyłam, że wszelkie letteringowe, kaligraficzne i rysunkowe wyzwania – polskie i zagraniczne – cieszą się wielkim zainteresowaniem… przez kilka dni. Potem coś wypada, raz i drugi, nie ma czasu i chęci na nadrobienie. Sama wielokrotnie obiecywałam sobie wytrwać do końca i rezygnowałam. Dlatego postanowiłam tym razem dodatkowo zdopingować uczestników obietnicą upominku.

Wśród osób, które wykażą się kreatywnością i entuzjazmem, wybiorę trzy i nagrodzę zestawem: pióro wieczne i taśma washi. Jeśli chcesz przygarnąć taki uroczy komplecik, przeczytaj zasady zabawy:

konkurs odbywa się na Instagramie

aby wziąć w nim udział należy w kwietniu zrealizować co najmniej 24 hasła konkursowe i publikować je regularnie (to znaczy, że nie wrzucamy hurtem więcej niż po 3 zadania) 😉

jeśli dotychczas nie obserwujesz mojego profilu @inst_aga na Instagramie, to zrób to 🙂

posty oznaczaj hasztagiem #doskonalimypismo i taguj mnie @inst_aga

w ciągu trwania konkursu, czyli w kwietniu, otaguj co najmniej 4 (cztery) znajome profile, aby Twoi znajomi też się dowiedzieli o wyzwaniu – możesz to zrobić w wybranym dniu (lub dniach)

konkurs kończy się 1. maja o 12.00 (czyli w południe); wyniki zostaną ogłoszone w poście podsumowującym wyzwanie, który ukaże się na blogu w ciągu 10 dni od zakończenia konkursu; kolor pióra wiecznego wybiorą zwycięzcy w komentarzach – na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” 🙂

Mam nadzieję, że kwietniowe tematy spodobały Ci się i już obmyślasz, jak je zrealizować. Ja będę stosowała różne techniki, ze szczególnym naciskiem na brush lettering i nowoczesną kaligrafię. Zapraszam do wspólnej zabawy!

Udostępnij:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.