Zapraszam Cię do polubienia mojego nowego konta na Instagramie. Skupiam się na nim, jak nazwa @sprytneliterki wskazuje, na pisaniu. Kaligrafii, piśmie odręcznym, typografii.
Pomysł osobnego konta poświęconego literom od dawna chodził mi po głowie, niedawno wreszcie się zmobilizowałam i je uruchomiłam. Konto @inst_aga nadal będzie działało jako wirtualne portfolio prezentujące moje rysunki, a także Bullet Journal i kaligrafię. Sprytne literki mają być w zamyśle kontem edukacyjnym, prezentującym wiedzę w pigułce (głównie w formie plansz, tzw.karuzeli), a także przykłady ciekawego liternictwa. Kieruję je przede wszystkim do początkujących miłośników ładnego pisania. Osób, które chcą się nauczyć brush letteringu, poznać podstawy kaligrafii, poprawić swoje pismo codzienne. A także do fascynatów typografii, którzy – jak ja – wypatrują na ulicach szyldów, plakatów, neonów z pięknymi (albo przeciwnie, pokracznymi i źle napisanymi) literami.
Mam nadzieję, że pomysł chwyci, a jeśli chcesz mi pomóc w rozkręceniu konta @sprytneliterki, polub je i zaproś znajomych, aby także je zaobserwowali. Do tej pory ukazało się już kilka postów, m.in. rozwiewający raz na zawsze wątpliwości czy kaligrafia jest liternictwem i na odwrót. Jest także plansza z polecajkami brush penów dla początkujących. Polecam Ci również wpis, jak italik ma się do naszego pisma szkolnego nauczanego w pierwszej klasie podstawówki.
Na koncie instagramowym @sprytneliterki będę także organizowała konkursy – pierwszego wypatruj już wkrótce!
Jeszcze raz serdecznie zapraszam Cię do polubienia i obserwowania nowego konta @sprytneliterki. Każdy przydatny wpis możesz sobie zapisać, aby go zawsze mieć pod ręką. Na grafice powyżej są symbole, które należy wybrać, by polubić, udostępnić lub zachować na później moje zdjęcie. Będzie mi także miło, jeśli moje nowe konto polecisz komuś, kto także chce się zaprzyjaźnić z literami.
Jak Ci się podoba pomysł osobnego konta dla literek? Jeśli jest jakiś temat, który Twoim zdaniem powinnam poruszyć na Instagramie @sprytneliterki, daj znać w komentarzu! A na moim nowym koncie zostaw serduszko i komentarz, sprawisz mi tym dużo radości.
Polubione!
?
Polubione! Świetne te „plansze”
Dzięki wielkie, pozdrawiam!
Italik. Który zestaw wybrać dla dziecka z dysgrafią, dyskalkulią i ZA w klasie 5?
Umowna granica wiekowa to 12-13 lat, jednak przy problemach z wyjątkowo niestarannym pismem, słabą motoryką polecam (zarówno dzieciom, jak i dorosłym) zeszyt da dzieci. Są w nim ćwiczenia poprawiające sprawność ręki, przygotowujące do pisania italikiem, dobre na „rozruszanie się”.
Pozdrawiam