Strona główna » „ITALIK. PISZ ŁADNIEJ” RUSZYŁA KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA MOJEJ KSIĄŻKI!

„ITALIK. PISZ ŁADNIEJ” RUSZYŁA KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA MOJEJ KSIĄŻKI!

Bomba w górę! Ruszyła kampania crowdfundingowa mojej książki „Italik. Pisz ładniej”. Pomóż mi ją wydać! Dla mnie będzie to spełnienie marzenia i początek działalności wydawniczej. Dla Ciebie – okazja, by kupić w przedsprzedaży podręcznik i dwa zeszyty ćwiczeń do nauki italika.

Uwaga, książka „Italik. Pisz ładniej” jest już wydana i można ją kupić w moim sklepie KLEKSOGRAFIA (kliknij!), zapraszam! Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o podręczniku, zeszycie ćwiczeń dla dzieci zeszycie ćwiczeń dla dorosłych, zapraszam na tę stronę.

 • Jak poprawić charakter pisma?
 • Ratunku, chcę wyraźniej pisać!
 • Moje pismo jest okropne, ratuj!
 • Pani Agato, mój syn bazgrze jak kura pazurem, co robić?
 • Jak pomóc dziecku pisać ładniej?

To autentyczne cytaty z Waszych maili, wiadomości na Facebooku i Instagramie, osobistych rozmów. Temat odręcznego pisania od dawna mi leży na sercu. Sama bardzo lubię pisać i jestem dumna, że zmieniłam swoje pismo na ładniejsze (i to aż dwa razy!). Udało mi się także pomóc Filipowi (mojemu synowi) poprawić charakter pisma na wyraźniejszy. Artykuł „Jak poprawić charakter pisma” ma na blogu ponad 50 tysięcy odsłon! Prawie pięć tysięcy osób pobrało mój e-book z trzytygodniowym kursem printu. Na mojej grupie facebookowej Kochamy Pismo Ręczne setki osób nauczyłam ładniej pisać printem, pismem Palmera i przedwojenną polską kursywą szkolną. Doradzam, tłumaczę, uczę. Temat ładnego pisania wraca do mnie jak bumerang.

Zgadnij zatem, o czym jest moja pierwsza książka? 😉 Oczywiście – o ładnym pisaniu!

„Italik. Pisz ładniej” – co to za książka?

sierysuje.pl italik ksi ążka "Italik. Pisz ładniej"
Pangramy, czyli zdania zawierające wszystkie litery alfabetu. W mojej książce piszę oczywiście także o polskich literach ze znakami diakrytycznymi.

„Italik. Pisz ładniej” to absolutna nowość na rynku – pierwszy polski podręcznik ładnego pisania skierowany do szerokiego odbiorcy. Nowoczesny i przystępny. Znajdziesz w nim nie tylko pełen kurs italika, ale także porady i podpowiedzi, jak pisać odręcznie ładniej, wyraźniej, szybciej.

„Italik. Pisz ładniej” to podręcznik, któremu towarzyszą dwa zeszyty ćwiczeń – w komplecie z nimi stanowi kurs kroju pisma codziennego italik. Zeszyty z ćwiczeniami opracowałam dla dorosłych i dla dzieci.

Ale to nie wszystko. Na blogu stworzyłam strefę tylko dla czytelników tej książki, w której będą do pobrania liniatury, niepublikowane gdzie indziej ćwiczenia i inne przydatne materiały.

Mam nadzieję, że dzięki tak kompleksowemu interaktywnemu podejściu do tematu bez trudu nauczysz się nowego, praktycznego kroju codziennego i jego ozdobnych wersji (do wykorzystania na przykład w Bullet Journalu, do wypisywania dedykacji, zaproszeń, dyplomów, powinszowań).

Italik, mon amour

sierysuje.pl ksiązka Agatay Kafarskiej "Italik. Pisz ładniej"
Italik lekiem na całe zło? Nie mam co do tego wątpliwości!

 

Italik to pismo jak kameleon dostosowujące się do piszącego. Jest bardzo uniwersalny, bo może być pisany na wiele sposobów różnymi narzędziami. Równie dobrze sprawdza się do codziennych szybkich notatek, jak i w roli pisma ozdobnego na specjalne okazje. Świetnie wygląda w wersji minimalistycznej pisany zwykłym piórem, długopisem czy cienkopisem, ale także po dodaniu ozdób i wydłużeń kreślony piórem wiecznym albo stalówką maczaną w tuszu. Dzięki nowoczesnym, prostym kształtom liter jest pismem na całe życie, od wczesnego dzieciństwa do dorosłości. Daje piszącemu dużo wolności jeśli chodzi o kształt, proporcje liter oraz ich pochylenie.

Ja przez kilka lat pisałam schludnym i czytelnym printem. Zatęskniło mi się jednak za krojem bardziej „moim”,  indywidualnym, a także pozwalającym szybciej pisać. Testowałam Palmera, zwykłą kursywę, a nawet pismo Spencera, ale szczerze mówiąc są zbyt wydumane do codziennego pisania. Aby naprawdę dobrze wyglądały wymagają pisania pod kątem i to najlepiej fleksującym piórem. I wtedy przypomniał mi się italik. Napisałam o nim artykuł na blogu wtedy, kiedy udało mi się wypracować z moim (wówczas dziewięcioletnim) synem ładniejsze pismo. Wróciłam do swoich notatek, zaczęłam szukać książek i informacji w Internecie. A kiedy już się nauczyłam italika pomyślałam sobie: „hej, to jest pismo idealne!” i postanowiłam napisać o nim książkę. Jest krojem tak ładnym, uniwersalnym i funkcjonalnym, że zasługuje na popularyzację także nad Wisłą (bo w innych krajach jest dobrze znany, a nierzadko jest pismem szkolnym).

 

Co znajdziesz w podręczniku, a co w ćwiczeniach

sierysuje.pl "Italik. Pisz ładniej" książka Agaty Kafarskiej

 • W książce „Italik. Pisz ładniej” jest wszystko, co trzeba wiedzieć nie tylko o italiku, ale i ogólnie o pisaniu odręcznym. Doradzam jakie przybory kupić, jak siedzieć przy biurku, jak prawidłowo trzymać pisak. Bardzo dokładnie omawiam cały duży i mały alfabet italika, uczę łączenia (lub niełączenia 😉 ) liter, pokazuję jak na bazie podstawowej wersji italika stworzyć swój indywidualny charakter pisma. Jest też cały rozdział dla piszących printem – na podstawie własnego dośwadczenia podpowiadam w nim, jak w prosty sposób zmienić print na italik. Nawet jeśli italik w ostatecznym rozrachunku nie stanie się Twoim nowym pismem codziennym, wystarczy zaadaptować niektóre jego cechy, a dotychczasowe pismo zyska na urodzie.

Zależało mi, żeby książka była nie tylko mądra i przydatna, ale i ładna. Taka, po którą się z przyjemnością sięga. Dlatego jest bogato ilustrowana w stylu retro. No i naprawdę fajnie się ją czyta, oprócz konkretnej wiedzy przemyciłam sporo ciekawostek: o renesansowej italice (prababci małych liter italika) i starorzymskiej kapitale (praprababci jego dużych liter), o genezie italika jako pisma szkolnego w wielu krajach i o pisaniu piórem ze ściętą stalówką.

 • Zeszyt ćwiczeń dla dzieci zawiera sporą, przystępnie podaną dawkę porad dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom – zarówno tym, które dopiero będą się uczyły pisać, jak i uczniom. Podsuwam pomysły, jak rozwinąć małą motorykę i przygotować przedszkolaka do pisania, a także jak trzecio-, czwarto-, piątoklasiście pomóc pisać ładniej. Oczywiście ćwiczenia dla dzieci również są ilustrowane, głównie prostymi doodlami (które mogą służyć jako kolorowanki rozwijające sprawność dłoni). Starałam się, aby zadania były ciekawe i nienużące. Wszystkie są tak opracowane graficznie, żeby mogły je wykonywać dzieci leworęczne.
 • Zeszyt ćwiczeń dla dorosłych (i młodzieży samodzielnie pracującej nad poprawą pisma) to nauka liter, wyrazów i zdań. Jeśli uczestniczyliście w moich „kursach” różnych stylów pisania na Facebooku albo braliście udział w wyzwaniu #doskonalimypismo, to chyba Was nie zdziwi, że postarałam się, aby ćwiczenia nie były nudne. Są zabawne, a czasem w nietypowej formie (np. krzyżówek).

Jaką nagrodę wybrać

sierysuje.pl "Italik. Pisz ładniej" książka o ładnym pisaniu

Większość nagród to forma przedsprzedaży – dostajesz gotowy produkt, czyli książkę/zeszyty ćwiczeń (z darmową wysyłką na terenie Polski – jeśli mieszkasz za granicą i nie masz możliwości zamówienia książki na krajowy adres, napisz do mnie, a coś wymyślimy!). Jako wspierający nie płacisz żadnej prowizji!

 

Adres mojej kampanii crowdfundingowej to wspieram.to/italik.  Uwaga, od 15 stycznia przedsprzedaż podręcznika na stronie zrzutka.pl/italik. Ta platforma nie wymaga rejestracji wpłacających, można płacić kartą i przelewem, także z zagranicy. 

 1. Uwaga, dla 15 pierwszych wpłacających (early birds) podręcznik z zeszytami ćwiczeń w supercenie, która już więcej się nie powtórzy! Do tego imienna dedykacja i zakładka-ściągawka z italikowym alfabetem!
 2. Najbardziej polecana przeze mnie opcja to pełen komplet do nauki italika, czyli podręcznik i obydwa zeszyty ćwiczeń. Ten wariant sprawdzi się w przypadku rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom poprawić charakter pisma – będziecie mogli trenować italik razem. Jeśli jesteś osobą dorosłą, a Twoje pismo jest NAPRAWDĘ fatalne, sięgnięcie po zeszyt ćwiczeń dla dzieci zanim zaczniesz robić ćwiczenia dla dorosłych będzie dobrym pomysłem – poprawisz sprawność dłoni przed nauką italika.
 3. Można także oczywiście kupić sam podręcznik (także z moim autografem i wykaligrafowanym podziękowaniem!) albo podręcznik z jednym wybranym zeszytem ćwiczeń.
 4. Tym, którzy zechcą obdarować bliskich moim kursem italika polecam duże zestawy (po 5 lub po 10 kompletów). To także świetna opcja dla osób uczących dzieci w domu – dla całej gromadki entuzjastów edukacji domowej.
 5. Jest też opcja mecenasa – duże wsparcie przez firmę lub osobę prywatną. Jeśli leży Ci na sercu edukacja i kultura, jeśli chcesz mi pomóc jako artystce i startującej właścicielce firmy, zrób to, a oprócz mojej wielkiej wdzięczności otrzymasz podziękowanie z namiarami na firmę w książce i na poczytnym blogu się rysuje.

A co, jeśli nie chcesz podręcznika? Wybierz „wsparcie symboliczne„. Albo… kup podręcznik i go komuś podaruj!

O co chodzi z platformami crowdfundingowymi przeczytasz na stronie wspieram.to – zacznij tutaj, a tu jest FAQ.

 

Pomóż mi wydać „Italik. Pisz ładniej”!

sierysuje.pl italik szeroką ściętą stalówką

Cały projekt dokładnie opisałam na platformie zrzutka.pl. Za zebrane pieniądze wydam pierwszy nakład książki i zeszytów ćwiczeń. Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w komentarzu albo napisz do mnie maila, z przyjemnością odpowiem. Liczę na Twoje wsparcie!

Co możesz konkretnie zrobić, aby mnie wesprzeć:

Kup mój podręcznik „Italik. Pisz ładniej”

Sharing is caring, dlatego będę Ci wdzięczna, jeśli puścisz w świat informację o mojej książce. Użyj ikonki poniżej albo udostępnij post z mojego fanpage’a na Facebooku. Możesz także udostępnić zbiórkę bezpośrednio ze strony zrzutka.pl, na Facebooku lub w Messengerze.

Jeśli znasz kogoś, kto chce ładniej pisać albo nie wie, jak walczyć z bazgrołami swojego dziecka lub firmę chętną do wsparcia wartościowego projektu edukacyjnego – daj im proszę link do mojej kampanii crowdfundingowej.

Polajkuj, skomentuj i udostępnij moje wpisy o kampanii crowdfundingowej na Facebooku i Instagramie, dzięki temu będą miały większy zasięg. Jeśli jeszcze nie obserwujesz moich kont w mediach społecznościowych, polub je! Obserwuj moje hasztagi #piszemyitalikiem, #italikbook i #italikworkbook.

MOCNO TRZYMAJ ZA MNIE KCIUKI!

Uwaga, wydaną książkę i zeszyty ćwiczeń można kupić w moim sklepie.

Zaufały mi tysiące Czytelników, sprawdź i Ty – na tej stronie.

Udostępnij:

28 komentarzy

 1. AgaK pisze:

  Wsparłam tą ideę w styczniu 2020. Liczę że może w końcu dojdzie do mnie ten wymarzony egzemplarz. Niestety do dnia dzisiejszego nie dotarł.
  Niestety nigdzie nie mogę też znaleźć aktualnych informacji. W lutym otrzymałam maila, że już mogę sobie kupić zestaw i nawet się zastanawiałam czy tego nie zrobić, ale stwierdziłam, że mogę poczekać jeszcze trochę, żeby nie marnować pieniędzy jak i książki, bo nawet nie mam komu jej podarować. Będę wdzięczna za aktualizacje dla wspierających, bo przypuszczam, że jest wielu żywo zainteresowanych tematem, a którzy w dobrej wierze zainwestowali i pomogli przyspieszyć druk. Dwa egzemplarze nie są mi potrzebne ale ostatecznie zakupie książkę ponieważ potrzebuje jej moje leworęczne dziecko, a czas leci.
  pozdrawiam
  Ak
  PS. z chęcią przeczytam aktualizacje nawet jakby miała brzmieć „proszę kupić książkę, bo nie będzie wysyłki”.

  • Agata
   Agata pisze:

   Aga, książka i ćwiczenia dla dorosłych ukazały się w styczniu i zostały dawno wysłane zrzutkowiczom. Jeśli taki zestaw (lub sam podręcznik) wybrałaś i nie dotarły, to napisz do mnie maila, sprawdzę, kiedy zostały nadane i co się stało. Natomiast jeśli kupiłaś opcję z ćwiczeniami dla dzieci, to są one jeszcze w produkcji i kiedy tylko trafią z drukarni do magazynu, całość zostanie Ci wysłana.

   Pozdrawiam!

 2. Zmiana Pogody pisze:

  Kiedy będzie książka dla tych, co już zapłacili? (Wsparli w pierwszej zrzutce.) Pytam, ponieważ ja nic nie dostałam i nie mogę znaleźć aktualnych informacji. Tzn. znalazłam wpis z 14 grudnia o schnących okładkach, ale nie wiem, czy chodzi o 14 grudnia 2020? Jeśli tak, to fajnie 🙂

  • Agata
   Agata pisze:

   Dobry wieczór,

   książka i zeszyt ćwiczeń dla dorosłych jest już wydrukowana. W tej chwili organizowany jest transport z drukarni do magazynu, skąd będzie wysyłana do Czytelników.

   Zeszyt ćwiczeń dla dzieci ma małe opóźnienie w stosunku do reszty, spodziewany jest w ciągu następnych kilkunastu dni.

   Pierwsi Czytelnicy, czyli osoby, które wsparły jej wydanie, powinni mieć ją w swoich rękach w pierwszych dniach stycznia.

   Pozdrawiam serdecznie

 3. Ed pisze:

  Witam,
  Przypadkiem trafiłem na Pani blog i zaciekawiła mnie akcja na wspieram.to, chciałbym zapytać co się stanie w przypadku nie zebrania całej kwoty?

  Pozdrawiam

  • Agata
   Agata pisze:

   Ed, kampania na wspieram.to to forma przedsprzedaży, możliwość “zaklepania” sobie egzemplarza wcześniej, a jednocześnie jest to finansowa pomoc moich Czytelników w wydaniu podręcznika. Książka ukaże się niezależnie od zebranej kwoty.

   Pozdrawiam!

 4. Marzanka pisze:

  Gratuluję pomysłu ? Jako fanka ładnego pisania kibicuję akcji i chętnie zakupię podręcznik. Gdzie znajdę informacje na temat ceny podręcznika i zeszytów ćwiczeń.

  • Agata
   Agata pisze:

   Taka opcja najlepsza, bo to pismo dla każdego. A ćwiczenia dla dzieci mogą się przydać także dorosłym dla rozwinięcia motoryki.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.