Strona główna » ZOBACZ OPINIE CZYTELNIKÓW O KSIĄŻCE „ITALIK. PISZ ŁADNIEJ”!

ZOBACZ OPINIE CZYTELNIKÓW O KSIĄŻCE „ITALIK. PISZ ŁADNIEJ”!

W sklepie KLEKSOGRAFIA dostępny jest kompletny kurs ładnego pisania: podręcznik „Italik. Pisz ładniej”, ćwiczenia dla dzieci i ćwiczenia dla dorosłych. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić książkę, spójrz, co piszą o niej inni!

Na przesyłkę z drukarni zawierającą moją książkę czekałam z ogromną niecierpliwością podszytą niepokojem: czy wygląda tak, jak oczekuję, czy nie ma w środku jakiegoś straszliwego i kompromitującego błędu, który wszyscy przeoczyliśmy? Chyba każdy autor, szczególnie w self publishingu (gdy nie ma sztabu ludzi zajmujacych się produkcją książki), ma takie obawy. Na szczęście wszystko okazało się być w najlepszym porządku i wygłaskana, wywąchana książka spoczęła na moim nocnym stoliku. ?

Kiedy już się nacieszyłam i ponapawałam, pojawiły się kolejne niepokojące myśli: czy książka się spodoba? Co, jeśli nikt jej nie kupi? Może to tylko moje złudzenie, że jest taka wspaniała? To też chyba typowe lęki każdego, kto napisał książkę. Nawet, jeśli to nie jest debiut, ale druga, siódma czy piętnasta publikacja.

Kiedy więc zaczęły się pojawiać pierwsze entuzjastyczne opinie, odetchnęłam z ulgą: miałam rację, to potrzebna książka, a ja zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, aby była i ciekawa, i piękna. Udało się!

Zapraszam zatem do poczytania: oto pierwsze recenzje książki „Italik. Pisz ładniej”, które pojawiły się na Facebooku, Instagramie i w mailach.

 

 

…jest wydana cudnie

Książka i ćwiczenia są CUDOWNE – EASTWOODSELMA (IG)

 

Bardzo się cieszę, że Czytelnicy chwalą szatę graficzną. Od początku zakładałam, że „Italik. Pisz ładniej” będzie wydany starannie, bo sama bardzo na to zwracam uwagę. Książki z pięknymi ilustracjami, dobrym papierem – cieszą samą swoją obecnością, niezależnie od treści. Mam na półce cudnie wydaną książkę… o czarach. Jest zawiązywana na wstążeczkę i tak mnie zachwyciła w księgarni, że od razu ją kupiłam, a było to w czasach, kiedy rzadko można było dostać wybitne edytorsko publikacje.

…ciekawa, dobrze napisana

Właśnie chciałam napisać kilka słów o książce i będą to słowa zachwytu – jest rzeczywiście piękna. A co do praktyczności, już od dwóch tygodni ćwiczę italik codziennie. Uruchomiłam pióro i uczę się pisać od nowa. Jest super! Po kursie printu jest to kolejna umiejętność, którą nabywam dzięki Pani. Bardzo dziękuję za to cudo i proszę o więcej. — Anna

 

Starałam się pisać przejrzyście i tak, żeby Czytelnika zachęcić do akcji, czyli chwycenia w dłoń pisadła i pracy nad literami. Im więcej osób nie tylko przeczyta moją książkę, ale i rzeczywiście spróbuje pisać ładniej, tym większa będzie moja radość i satysfakcja. Bo przecież po to powstała ta książka: żeby pomóc innym poprawić swoje pismo.

…nie mogę się nacieszyć

Dostałam na imieniny, nie mogę się nacieszyć, taka jest piękna. Od razu wieczorem zaczęłam ćwiczyć, instrukcje są klarowne, w połączeniu z ćwiczeniami – sztos. Z nią na pewno moje bazgroły zmienią się w ładne pismo, dziękuję Agato – Dorota

 

Do poczytania i do zachwycania – „Italik. Pisz ładniej” jest idealny na prezent. Tak starannie wydana książka ucieszy nie tylko bibliofila, bo przecież wszyscy lubimy otaczać się pięknymi rzeczami. Nie bez znaczenia jest fakt, że to polski produkt, a kupując go wspierasz nie tylko mnie, twórcę i moją raczkującą firmę, ale także – pośrednio – wszystkich, którzy nad nią pracowali. Jestem Ci za to bardzo, bardzo wdzięczna!

Książka jest wydana przepięknie. Okładka należy do jej głównych walorów – nowoczesna, prosta, czytelna, organiczna. Książka jest szyta, a nie klejona – to chyba największy techniczny walor. Gramatura papieru i jego tekstura jest bardzo przyjemna w dotyku. Dzięki dwóm powyższym, książka nie zamyka się samoczynnie, co w przypadku podręczników jest ważne. Szata graficzna zapiera dech w piersi. Odnośnie do tekstu. Jest on napisany dobrym, prostym, ładnym i zrozumiałym językiem. Bardzo dobrze wyważono użycie pogrubienia. Walorem są ramki z serii „Dobra rada”. Instrukcje konstruowania liter nie sprawiają problemów. Zeszyt ćwiczeń ma identyczne cechy techniczne. Wczoraj przeczytałem cały podręcznik od deski do deski. Teraz zostają ćwiczenia. – Szymon

 

Dziękuję wszystkim z całego serca za nadesłane recenzje i… czekam na więcej. ?

Jest wydana cudnie! Dziś do mnie dotarła. Na razie oglądam, otwieram i wącham. – Joanna

 

Udostępnij:

2 komentarze

 1. babcia X pisze:

  Ja też seedecznie polecam. Moje notatki wreszcie nie przynoszą wstydu. Co zabawne wsparłam symbolicznie na wspieram.to, dopiero teraz „dojrzałam” i jestem super zadowolona. Można poprawić pismo w „pewnym wieku” moi drodzy.

  • Agata
   Agata pisze:

   Bardzo się cieszę. I oczywiście to racja, że nigdy nie jest za późno na pracę nad pismem. Gratuluję postępów!

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.