Podręcznik ładnego pisania italikiem będzie książką interaktywną. Przygotowuję dla jej Czytelników specjalną zahasłowaną stronę, którą nazwałam Strefą Czytelnika. Co na niej znajdą?
Już wkrótce ukaże się drukiem moja pierwsza książka: podręcznik italika wraz z zeszytami ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Oprócz tego, że praktyczna, mądra i ładna, to także będzie nowoczesna, bo interaktywna. W Strefie Czytelnika umieszczę dodatkowe materiały, które ułatwią i umilą naukę pisma italik. Będzie je można pobrać i wydrukować.
W Strefie Czytelnika znajdziesz między innymi:
- liniatury do ćwiczenia różnych rozmiarów liter pisanych prosto i pod kątem
- kolorowanki, podobne jak w zeszytach ćwiczeń, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą (rozwijają małą motorykę, oswajają z elementami budującymi italikowe litery, na przykład owalami i charakterystycznymi zaokrąglonymi trójkątami). Przydadzą się nie tylko dzieciom, polecam je także tym dorosłym, którzy od dawna nie pisali odręcznie i chcą poćwiczyć dłonie.
- duży i mały alfabet do trenowania.
Do Strefy Czytelnika będę sukcesywnie dodawała nowe treści do pobrania, w miarę jak mi będą przychodziły do głowy. W ten sposób po wydrukowaniu książki będę ją mogła uzupełniać. Będzie tam też miejsce na dialog z Czytelnikami, pytania i odpowiedzi do książki.
Jeśli masz pomysł, życzenie co do tego wyjątkowego miejsca – daj mi znać w komentarzu lub napisz do mnie.
tu kupisz pierwszy polski podręcznik ładnego pisaniapierwszy artykuł o italiku i opowieść o tym, jak pomógł mojemu synowi poprawić wygląd pisma
a tutaj jestMarzysz, aby poprawić swój charakter pisma? A może Twoje dziecko bazgrze i pragniesz mu pomóc? Italik to pismo czytelne, ładne i proste. Chcesz się go nauczyć? Kup pierwszy polski podręcznik ładnego pisania. Dostępny w sklepie KLEKSOGRAFIA – kliknij TUTAJ!
Witam, gdzie znajdują się linki do pobrania liniatury, ćwiczeń oraz innych materiałów o których jest mowa w książce?
Dziękuję, Dorota
Dzień dobry,
Strefa Czytelnika jest pod adresem podanym w książce.
Pozdrawiam!
Co chciałbym zobaczyć na stronie towarzyszącej książce.
-1. Strona niewymagająca posiadania konta na Facebooku, Instagramie itp.
0. Errata, w miarę potrzeb.
1. Wcześniejszy dostęp dla uczestników zrzuty a w nim trochę zawartości do pobrania, na przykład ćwiczenia na opanowanie pióra (proste linie o długości małych liter oraz pałeczek małych liter; sekwencje łuków liter u oraz n; elipsy litery o), taki teaser dający możliwość „odwalenia żmudnej roboty” przed interesującą pracą z kształtami liter po otrzymaniu książki. W przypadku łuków i elips, ćwiczenia typu narysuj po linii i skopiuj, tak aby co druga linijka zawierała wzorzec (dla uniknięcia kopiowania błędów z poprzednich linijek).
2. Miejsce, gdzie można wrzucić linki do skanów wykonanych ćwiczeń, a inni użytkownicy będą mogli skomentować. Głównie w celu konstruktywnej krytyki.
3. Gdy pierwsze osoby skompletują ćwiczenia, cotygodniowe wyzwanie. Fragment tekstu do przepisania, panagram do pisania ciągle przez 2-5 minut itp. Możliwość zamieszczania linków do skanów i komentarzy dla konstruktywnej krytyki.
4. Struktura forum, a nie bloga, pozwalająca osobom innym niż autorka na rozpoczynanie tematów, np. do dyskutowania metodyki pracy z dziećmi.
5. Do pobrania i wydrukowania ściąga z książki, mieszcząca się na co najwyżej dwóch stronach A4: model minuskuły i majuskuły; zasady łączenia liter (podział na litery, z których wychodzimy po przekątnej i te, z których wychodzimy górą, jeśli model przewiduje inne łączenia do [i,j,u,o,e,s,t,p,v,w,y] niż do [m,n,r,x] to zwrócenie uwagi na takie różnice; łączenia do [a,d,g,q]; charakterystyczne łączenia [oo, ff, tt, ft, tf, fi]).
Być może w dwóch wersjach, np. monoline do notatek z łączeniami także od brzuszków liter [b,p] i do wysokich liter jak [l,b,k] oraz wersję elegancką pisaną szeroką stalówką, z bardziej konserwatywnymi zasadami łączenia liter.
Dzień dobry,
mijają nam kolejne miesiące i nadal cisza w temacie. czy w tym roku uda się wydać ksiażkę? :/
Czy wiadomo już coś w sprawie książki i ćwiczeń? Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji
Krzysztof, informacje na ten temat właśnie opublikowałam na stronie z aktualizacjami: http://sierysuje.pl/italik-powstawanie-podrecznika/
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry!
Czy dla 12latka można zamówić wersję dla dorosłych?
Pozdrawiam
Kasia
Kasiu, dwunastolatek jest trochę tak na granicy tych zeszytów ćwiczeń. Dużo zależy od tego, jak pisze. Np. mój syn (opisywany na blogu Straszny Bazgracz) raczej kwalifikowałby się do dziecięcych na początek. W dziecięcych sporo uwagi poświęcam przygotowaniu do pisania, polecam je nawet tym dorosłym, którzy od lat nie pisali odręcznie i „zardzewieli”. Dorosłe to typowe zeszyty ćwiczeń uczące pisania italikiem. Obie wersje starałam się urozmaicić np. krzyżówkami czy rebusami. I jest trochę moich rysunków 🙂
Pozdrawiam!
Fajny pomysł, a będą wzory pisma do ćwiczenia?
Myślę, że tak, będą uzupełnieniem wzorów z zeszytów ćwiczeń.
Pozdrawiam!
Miałam pisać maila w sprawie książki, oczywiście rozumiem sytuację, poczekam cierpliwie. Trzymaj się!
Ty też, pozdrawiam! Będę się starała informować na bieżąco o postępach w procesie wydawniczym.
Już nie mogę się doczekać:) w całym tym wirusiwym zamieszaniu nauka pisania to jedna z bardziej mających i odstresowujacych rzeczy jakie odkryłam. Można się kompletnie oderwać i nie myśleć o tym całym chaosie. Czekam z niecierpliwością na te materiały:)!!!
Lili, ja też staram się „uciekać” w świat sztuki i kaligrafii, żeby nie zwariować.
Mam nadzieję, że proces wydawniczy książki nie ucierpi w obecnej sytuacji. A jeśli tak się zdarzy – że Czytelnicy przyjmą to ze zrozumieniem.
Pozdrawiam serdecznie