Strona główna » „ITALIK. PISZ ŁADNIEJ” I DWA ZESZYTY ĆWICZEŃ – ZESTAW DO NAUKI ITALIKA

„ITALIK. PISZ ŁADNIEJ” I DWA ZESZYTY ĆWICZEŃ – ZESTAW DO NAUKI ITALIKA

 

W moim sklepie KLEKSOGRAFIA można już kupić cały zestaw do nauki italika.

Na wirtualnych półkach mojego sklepu leży już pełen komplet do nauki italika: podręcznik, ćwiczenia dla dorosłych i ćwiczenia dla dzieci. Te ostatnie – długo wyczekiwane – są już gotowe i dotarły do osób, które wsparły wydanie książki na portalu crowdfundingowym.

Kup (kliknij tutaj!) cały komplet do nauki italika!

Nowość – ćwiczenia (nie tylko) dla dzieci

Zeszyt dla dzieci ma rozbudowaną (w porównaniu z ćwiczeniami dla dorosłych) część teoretyczną, poprzedzającą zadania praktyczne. Choć uczenie italika polecam dopiero na etapie 3–4 klasy, kiedy dziecko umie już czytać i pisać oraz wypracowuje indywidualny charakter pisma, w zeszycie zawarłam porady, które można wykorzystać już w okresie przedprzedszkolnym. Jedną z głównych przyczyn „brzydkiego” pisma jest, moim zdaniem, niedostateczna sprawność motoryczna dłoni (tak zwana mała motoryka). Dlatego zwracam uwagę Czytelników na konieczność zadbania o nią i podaję przykłady ćwiczeń, które pomagają ją rozwijać. Można je wykonywać już z dwu-, trzylatkami. Wiele z nich radzę wplatać w codzienne aktywności. Na przykład do lepienia (które rozwija mięśnie całej dłoni) niekoniecznie trzeba używać plasteliny – można w tym celu wykorzystać ciasto. Korzyść podwójna: maluch przygotowuje się do nauki pisania, a równocześnie świetnie się bawi „pomagając” mamie lub tacie w zajęciach kuchennych. Ćwiczenia te sprawdzą się oczywiście także u dużo starszych dzieci, które mają problem z pismem, a nawet u dorosłych, jeśli dawno nie pisali odręcznie i niemal zatracili tę umiejętność.

W praktycznej części zeszytu umieściłam ćwiczenia uczące italika – od kształtów budujących litery aż do całych zdań. Starałam się, aby zadania były urozmaicone i zabawne. W zeszycie wykorzystałam różne liniatury: kratkę, linie, kropki i linię francuską. Dzięki temu wielkość liter nie jest przeze mnie z góry narzucona, lecz można ją dopasować do swoich przyzwyczajeń.

Po przerobieniu ćwiczeń z tego zeszytu, kiedy dłoń się „rozrusza”, a motoryka poprawi – warto sięgnąć po ćwiczenia dla dorosłych i doskonalić sztukę pisania italikiem.

Zestaw do nauki italika: podręcznik + ćwiczenia dla dzieci + ćwiczenia dla dorosłych – w najlepszej cenie kupisz w sklepie KLEKSOGRAFIA (kliknij!)!

Kup – nie zwlekaj!

Zestawy zawsze będą miały lepszą cenę niż podręcznik i ćwiczenia kupowane osobno! Zapraszam po zakupy do mojego sklepu KLEKSOGRAFIA – jeśli zamówienie złożysz do południa, paczka wyruszy do Ciebie jeszcze tego samego dnia i bardzo szybko będziesz się cieszyć lekturą.

Jeśli jeszcze się wahasz, zerknij do artykułu, w którym opowiadałam o książce „Italik. Pisz ładniej” i obejrzyj również powyższe filmiki prezentujące zeszyty ćwiczeń. Przejrzyj także wszystkie teksty blogowe dotyczące powstawania, wyglądu i zawartości zestawu do nauki italika.

Jeśli masz już mój podręcznik, pokaż go w mediach społecznościowych, opowiedz o nim innym i zachęć ich do zakupu – będę Ci bardzo wdzięczna ❤️

Nie zapomnij podzielić się tym wpisem – wystarczy kliknąć ikonkę poniżej!

Udostępnij:

2 komentarze

 1. Toiew pisze:

  Ja niestety w swoim wieku szkolnym nie korzystałem z takich pomocy szkolnych chociaż pomoce szkolne owszem i były, dzisiaj takich produktów jest coraz więcej na rynku i naprawdę byłoby ciężko wybrać jakiś ulubiony.
  Podziwiam, więc Pani pasję, bo nie jest łatwo trafić w gusta rzeszy klienteli.
  Też jestem ciekawy opinii tych, którzy korzystali i teraz widzą tego efekty. 😉

  • Agata
   Agata pisze:

   W każdym wieku można popracować nad pismem, choćby dla własnej satysfakcji. Artykuł z pierwszymi opiniami o książce ukaże się prawdopodobnie jeszcze przed weekendem.☺️

   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.