Strona główna » KWIETNIOWE WYZWANIE #DOSKONALIMYPISMO – PODSUMOWANIE (i wyniki konkursu)

KWIETNIOWE WYZWANIE #DOSKONALIMYPISMO – PODSUMOWANIE (i wyniki konkursu)

sierysuje.pl #doskonalimypismo wyzwanie

Za nami druga edycja zabawy we wspólne pisanie. Tym razem hasła były krótkie i zachęcały do ćwiczenia kaligrafii. Cieszę się, że kwietniowe wyzwanie #doskonalimypismo tak się Wam spodobało!

Krótsze hasła sprawiły, że o wiele więcej osób wytrwało do końca wyzwania i nawet jeśli nie udało się im zrealizować wszystkich zadań, to przez większą część miesiąca trenowały piękne pisanie. Było pismo odręczne, kaligrafia (w tym także brush calligraphy) i hand lettering. Oprócz kilkuset zdjęć na Instagramie, dużo ciekawych odpowiedzi na wyzwaniowe zadania pojawiło się w grupie Kochamy Pismo Ręczne na Facebooku.

kwietniowe wyzwanie #doskonalimypismo

Jestem pod wrażeniem kreatywności uczestników – napisy były nie tylko dopracowane, ale i kolorowe, a nierzadko bardzo pomysłowe. Do typograficznych zabaw, inspirowanych kaligramami (wierszami obrazkowymi) zachęcały takie słowa jak „parasol” czy „dżdżownica”. A słowo „kaczka” w kształcie… kaczki? Czyż to nie jest rewelacyjny pomysł? Zobaczcie!

#doskonalimypismo kaczka #kaligram #doodle

A post shared by Marta Konfitura Malinowa (@marta_malinowa) on

Wśród wyzwaniowych haseł było sporo wiosennych, zachęcających do pisania w wesołych kwietniowych kolorach. Były też słowa bardzo trudne do kaligrafowania, wymagające przemyślenia, jak nakreślić typowo polskie litery z diakrytykami i dwuznaki takie jak „dż” czy „rz”. Wyzwanie zakończyliśmy mocnym akcentem, jednym z najdłuższych polskich słów, czyli „Konstantynopolitańczykiem”.

Aby zmotywować uczestników do wytrwałości, postanowiłam nagrodzić trzy osoby zestawem pióro wieczne + taśma washi. Wielu biorących udział w wyzwaniu wytrwało do końca i stworzyło piękne napisy, ale nie spełniło wszystkich warunków konkursu, więc nie mogłam ich uwzględnić przy wyborze.

Na szczęście, udało się wybrać zwycięzców! 🙂

Są to:

 • @agnieszka.kolano
 • @eya_to_ja
 • @pikowa.dama

Gratuluję! Zgodnie z zapowiedzią, proszę zwycięzców o wpis poniżej z wyborem koloru pióra. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział – na pewno będą w przyszłości kolejne wyzwania #doskonalimypismo. Zachęcam do obejrzenia naszych prac na Instagramie – mam nadzieję, że zachęcą Was do udziału w następnej edycji.

Udostępnij:

10 komentarzy

  • Agata
   Agata pisze:

   Gratuluję, cieszę się, że wyzwanie sprawiło Ci przyjemność, bo sama je bardzo lubię (organizować i realizować ;)) Dla Ciebie zostało pióro jasnoróżowe – mam nadzieję, że będzie dobrze służyć.

 1. Agnes pisze:

  O rety! Ale mam farta 🙂 Dziękuję przepięknie! Białe pióro śliczne, ale skoro już zajęte, niebieskie jest nie mniej śliczne!
  Już gdzieś pisałam – dla mnie to wyzwanie było szczególne, bo wyrwało z jednostajności. Próbowałam wciąż nowych rzeczy, technik, narzędzi, stylów. Bomba! Dzięki!

 2. Małgosia K. pisze:

  Bardzo ciekawe wyzwanie, szkoda że je przegapiłam, tak byłam zajęta nauką malowania akwarelami :). Co prawda na Fb nie istnieję, ale chętnie bym z Wami poćwiczyła, bo lubię takie zabawy w ładne pisanie. Może następnym razem dołączę 🙂

  • Agata
   Agata pisze:

   Małgosiu, wyzwanie toczyło się głównie na Instagramie. Pewnie będą kolejne edycje, bo cieszy się popularnością, a i ja je lubię, bo motywuje 😉 Gdybyś się zdecydowała na FB, to zapraszam do mojej grupy – uczymy się razem różnych stylów pisma ręcznego (takiego do codziennego pisania), ćwiczymy kaligrafię, fajnie jest!

 3. Paulina (pikowa.dama) pisze:

  Dziękuję za wyróżnienie. Skoro mogę wybrać kolor nagrody to poproszę białe pióro 🙂 wyzwanie było super zabawą. Czekam na kolejne edycje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.