Co ciekawego u mnie i w rysunkowo-kaligraficznym świecie? Jeśli myślicie, że nuda i jesienne rozleniwienie, to się bardzo mylicie! Szykuję kilka ciekawych projektów, którymi Was zaskoczę w nowym roku. Ale zanim zdradzę, co knuję – zapraszam na późnojesienne wydanie •się dzieje•
Święto pióromaniaków
3 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Pióra Wiecznego! Szykuje się kilka arcyciekawych imprez dla wielbicieli piór wiecznych, atramentów, stalówek i notesów. W Warszawie będziemy mieć WóDeKę – bez wysokoprocentowych trunków, za to z pięknym pisaniem (bo to Warszawski Dzień Kaligrafii). 😉 W Krakowie tajemniczą imprezę szykuje sklep Twoje Pióro. A w całej Polsce odbędą się większe i mniejsze spotkania pióromaniaków (szczegółów szukaj na Forum o Piórach).
Zaś po świątecznych weekendach, 18 listopada, spotkamy się na imprezie Dzień Pióra Wiecznego 2017 – będzie wielki kiermasz, warsztaty, pokazy i… ja też tam będę z niespodzianką dla Czytelników; wypatrujcie informacji na moim fanpage’u i Instagramie!
U króla Stasia za friko
I nie tylko u Stasia! Przez cały miesiąc będzie można za darmo zwiedzać cztery rezydencje królewskie: warszawski Zamek Królewski, Łazienki i Wilanów oraz krakowski Wawel. Świetna inicjatywa, bo co tu ukrywać, bycie „kulturalnym” jest coraz droższe. Będzie można po prostu zobaczyć zbiory, ale także posłuchać prelekcji, wziąć udział w imprezach (na przykład Targowisku Sztuki na Zamku Królewskim), a dla dzieci muzea przygotowały bezpłatne lekcje. Szczegóły znajdziecie na stronach internetowych muzeów biorących udział w tej akcji.
Listopadowe wyzwania
Październikowy Inktober zmotywował mnie do monochromatycznego rysowania atramentem (i tuszem). A jakie wyzwania czekają w listopadzie? Listopad to miesiąc NaNoWriMo (National Novel Writing Month). Chociaż pisanie powieści w jeden miesiąc wydaje mi się kiepskim pomysłem, to idea wzajemnego motywowania się do pracy bardzo mi się podoba. Jeśli szukasz wyzwania stricte rysunkowego, to polecam #sbsadrawingaday organizowane przez Sketchbook Skool, a jeśli chcesz doskonalić kaligrafię może spodoba Ci się #happyletteringchallenge?
Na czym polegają wyzwania i po co brać w nich udział?
Propozycje wyzwań naPolskie markery pędzelkowe
Dynie, które rysowałam Brushmarkerami PRO wzbudziły Wasz zachwyt soczystymi kolorami. Dopiero się zaprzyjaźniamy – mam w planach artykuł, kiedy lepiej je poznam. Dziś krótka informacja w odpowiedzi na Wasze pytania. Co to za markery? Przede wszystkim: polskie, w dobrej cenie i z końcówką pędzelkową. Na bazie wody, a więc zupełnie inne niż alkoholowe, o których niedawno pisałam. Służą zarówno do brush letteringu, jak i do rysowania/kolorowania. Intensywne barwy to zasługa barwników lub (w przypadku kolorów neonowych) pigmentów. Kolory można mieszać i rozjaśniać na różne sposoby: samymi markerami, wilgotnym pędzelkiem, blenderem.
Pochwalcie się kreatywnymi planami na listopad i do zobaczenia w grudniowym wydaniu •się dzieje• 🙂
Jak Brushmarkery Pro sprawdzają się na różnych papierach? Bardziej jak potrzebują papieru jak akwarela czy markery alkoholowe?
Na razie testowałam Brushmarkery PRO głównie do rysowania (jeszcze nimi nie kaligrafowałam „na serio”). Najlepiej się sprawowały na gładkim papierze akwarelowym – kolory świetnie się mieszają i nic nie przebija. Papier specjalnie przeznaczony do markerów alkoholowych niestety zniszczył się od pocierania końcówkami markerów przy blendowaniu.
Jest na rynku specjalny papier do markerów pigmentowych (Winson & Newton) i będę chciała go wypróbować.
Bardzo dziękuję 🙂
ale kreatywnie.
Cześć ! Słyszałam o grupie na facebooku bullet journal polska jednak wpisując ją w wyszukiwarkę nie potrafię jej znaleźć. Jakbyś dała radę podesłać linka do niej byłabym bardzo wdzięczna 🙂
Zapraszamy! https://www.facebook.com/groups/1536316903365179
Dzięki za Targowisko sztuki – wybiorę się 🙂
a ja na wawel! <3
Też bym chciała – nie byłam w Krakowie kilkanaście lat 🙁
Zapowiada się ciekawie!