Strona główna » SIĘ DZIEJE 11/2017

SIĘ DZIEJE 11/2017

sierysuje.pl blog rysunkowy kaligrafia lettering

Co ciekawego u mnie i w rysunkowo-kaligraficznym świecie? Jeśli myślicie, że nuda i jesienne rozleniwienie, to się bardzo mylicie! Szykuję kilka ciekawych projektów, którymi Was zaskoczę w nowym roku. Ale zanim zdradzę, co knuję – zapraszam na późnojesienne wydanie •się dzieje•

Święto pióromaniaków

sierysuje.pl dzień pióra wiecznego

3 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Pióra Wiecznego! Szykuje się kilka arcyciekawych imprez dla wielbicieli piór wiecznych, atramentów, stalówek i notesów. W Warszawie będziemy mieć WóDeKę – bez wysokoprocentowych trunków, za to z pięknym pisaniem (bo to Warszawski Dzień Kaligrafii). 😉 W Krakowie tajemniczą imprezę szykuje sklep Twoje Pióro. A w całej Polsce odbędą się większe i mniejsze spotkania pióromaniaków (szczegółów szukaj na Forum o Piórach).

Zaś po świątecznych weekendach, 18 listopada, spotkamy się na imprezie Dzień Pióra Wiecznego 2017 – będzie wielki kiermasz, warsztaty, pokazy i… ja też tam będę z niespodzianką dla Czytelników; wypatrujcie informacji na moim fanpage’u i Instagramie!

U króla Stasia za friko

sierysuje.pl się dzieje blog kaligrafia rysowanie

I nie tylko u Stasia! Przez cały miesiąc będzie można za darmo zwiedzać cztery rezydencje królewskie: warszawski Zamek Królewski, Łazienki i Wilanów oraz krakowski Wawel. Świetna inicjatywa, bo co tu ukrywać, bycie „kulturalnym” jest coraz droższe. Będzie można po prostu zobaczyć zbiory, ale także posłuchać prelekcji, wziąć udział w imprezach (na przykład Targowisku Sztuki na Zamku Królewskim), a dla dzieci muzea przygotowały bezpłatne lekcje. Szczegóły znajdziecie na stronach internetowych muzeów biorących udział w tej akcji.

Listopadowe wyzwania

sierysuje.pl #kreatywnebujo bullet journal bujoPaździernikowy Inktober zmotywował mnie do monochromatycznego rysowania atramentem (i tuszem). A jakie wyzwania czekają w listopadzie? Listopad to miesiąc NaNoWriMo (National Novel Writing Month). Chociaż pisanie powieści w jeden miesiąc wydaje mi się kiepskim pomysłem, to idea wzajemnego motywowania się do pracy bardzo mi się podoba. Jeśli szukasz wyzwania stricte rysunkowego, to polecam #sbsadrawingaday organizowane przez Sketchbook Skool, a jeśli chcesz doskonalić kaligrafię może spodoba Ci się #happyletteringchallenge?

 Na czym polegają wyzwania i po co brać w nich udział?

Propozycje wyzwań na moim Pintereście

Polskie markery pędzelkowe

sierysuje.pl brushmarker PRO markery pigmentowe

Dynie, które rysowałam Brushmarkerami PRO wzbudziły Wasz zachwyt soczystymi kolorami. Dopiero się zaprzyjaźniamy – mam w planach artykuł, kiedy lepiej je poznam. Dziś krótka informacja w odpowiedzi na Wasze pytania. Co to za markery? Przede wszystkim: polskie, w dobrej cenie i z końcówką pędzelkową. Na bazie wody, a więc zupełnie inne niż alkoholowe, o których niedawno pisałam. Służą zarówno do brush letteringu, jak i do rysowania/kolorowania. Intensywne barwy to zasługa barwników lub (w przypadku kolorów neonowych) pigmentów. Kolory można mieszać i rozjaśniać na różne sposoby: samymi markerami, wilgotnym pędzelkiem, blenderem.

Pochwalcie się kreatywnymi planami na listopad i do zobaczenia w grudniowym wydaniu •się dzieje• 🙂

Udostępnij:

10 komentarzy

 1. Magda pisze:

  Jak Brushmarkery Pro sprawdzają się na różnych papierach? Bardziej jak potrzebują papieru jak akwarela czy markery alkoholowe?

  • Agata
   Agata pisze:

   Na razie testowałam Brushmarkery PRO głównie do rysowania (jeszcze nimi nie kaligrafowałam „na serio”). Najlepiej się sprawowały na gładkim papierze akwarelowym – kolory świetnie się mieszają i nic nie przebija. Papier specjalnie przeznaczony do markerów alkoholowych niestety zniszczył się od pocierania końcówkami markerów przy blendowaniu.
   Jest na rynku specjalny papier do markerów pigmentowych (Winson & Newton) i będę chciała go wypróbować.

 2. Kar pisze:

  Cześć ! Słyszałam o grupie na facebooku bullet journal polska jednak wpisując ją w wyszukiwarkę nie potrafię jej znaleźć. Jakbyś dała radę podesłać linka do niej byłabym bardzo wdzięczna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.