Strona główna » SIĘ DZIEJE 5/2018

SIĘ DZIEJE 5/2018

sierysuje.pl się dzieje blog o rysowaniu

Postaram się znaleźć w maju codziennie chwilkę czasu na wyzwania #doskonalimypismo (tak, jest kolejna edycja, hurra!) i Every Day in May. A co poza tym się dzieje? Rządzą książki, a szczególnie komiksy! Lubisz obrazkowe historie? Ja zatrzymałam się na etapie Tytusa i kapitana Żbika, mam większość egzemplarzy i wciąż do nich wracam.

  Doskonalimy pismo kwiatami

Dziesięć roślin kwitnących w maju pomoże Ci w pracy nad ładnym pismem. Jak?

Jeśli codziennie poświęcisz trochę czasu, aby przepisywać nazwę kwiatu, informacje o nim albo cytaty z wierszy lub piosenek, z pewnością po miesiącu postępy będzie widać gołym okiem. Pismo odręczne, kaligrafia (stalówką i tuszem albo brush penem) – Ty decydujesz, co chcesz ćwiczyć. Ja będę i rysowała rośliny, i pisała.

Hasła są powyżej – jedno na trzy dni. Start wyzwania jutro, 3. maja. Jeśli chcesz pokazać na Instagramie swoje wyzwaniowe prace, użyj hasztaga #doskonalimypismo i koniecznie mnie oznacz. W mojej grupie facebookowej Kochamy Pismo Ręczne jest specjalny wyzwaniowy wątek. Jeśli nie wiesz o co chodzi, zajrzyj do wpisów o wyzwaniu #doskonalimypismo.

Każdy majowy dzień

Maj to także rysunkowe wyzwanie Every Day in May, o którym pisałam już na blogu. W tym roku niestety nie dam rady wziąć w nim udziału, nawet nie będę próbowała mierzyć się ze wszystkimi zadaniami (a dlaczego, zdradzę już niebawem 😉 ). Ale oczywiście będę podglądała uczestników i im kibicowała, spróbuję też zinterpretować po swojemu kilka haseł.

Zasady są proste: rysuj codziennie przez cały miesiąc (lista haseł na ten rok), a jeśli chcesz pokazać swoje prace, używaj hasztagów #edinmay, #edinmay2018. Grupa na Facebooku dla uczestników wyzwania to EDM Every Day in May.

Komiksowy raj

sierysuje.plblog o rysowaniu komiks

Maj będzie świetnym miesiącem dla miłośników książek, a zwłaszcza komiksów. W Warszawie w czasie Targów Książki (17-20 maja, Stadion Narodowy, al. Poniatowskiego 1) odbędzie się festiwal Komiksowa Warszawa (18-21 maja), a w Krakowie można zobaczyć wystawę Teraz komiks! – kilkaset eksponatów z prywatnej kolekcji Wojciecha Ramy z takimi rarytasami jak Koziołek Matołek, profesor Filutek z Filusiem, Tytus, Romek i A’Tomek, Jonka, Jonek i Kleks (Gmach Główny Muzeum Narodowego, al. 3 maja 1; do 22 lipca).

Let’s travel!

sierysuje.pl travel journal dziennik podróży

Od Wielkiej Majówki zaczyna się czas podróży, małych i dużych. Nawet jeśli (jeszcze) nie rysujesz, namawiam Cię do prowadzenia dziennika podróży. To może być oddzielny notes (dobry pomysł, jeśli czeka Cię w najbliższych miesiącach dużo wyjazdów) albo zapiski na bieżąco w Bullet Journalu czy kalendarzu. Zapisuj przeżycia i praktyczne informacje, wklejaj bilety, wizytówki i zdjęcia. Szkicuj detale architektoniczne albo rośliny. Ja takie travel journale prowadzę – w bardzo różnych formach – od wielu, wielu lat. Jak to robię w BuJo, pisałam na blogu. Formą notowania podróżnych przeżyć może być także koło wspomnień.

Mam nadzieję, że ten piękny miesiąc przyniesie Ci wiele miłych chwil. Masz jakieś szczególne plany na maj?

Udostępnij:

4 komentarze

 1. Juda pisze:

  Co do wyzwania „doskonalimy pismo ręczne” wezmę udział jak tylko przyjdzie moje zamówienie że świeżymi brushpenami. To będą moje pierwsze egzemplarze. Czy na twoim blogu znajdę poradnik dla początkujących odnośnie kaligrafii brushpenem?

 2. Renata pisze:

  Tak, jadę do Paryża nananana 🙂 Spróbuję skorzystać z porad i zapisać wrażenia. Bedę też wklejała zdjęcia robione Instaxem. Kocham tego bloga!!!!!

  • Agata
   Agata pisze:

   Wow,to romantycznie! Zbieraj pamiątki i rób fotki, a może coś narysujesz? Cieszę się,że lubisz bloga 🙂

   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.