Strona główna » PODSUMOWANIE WYZWANIA #DOSKONALIMYPISMO. HANDLETTERINGOWE CYTATY

PODSUMOWANIE WYZWANIA #DOSKONALIMYPISMO. HANDLETTERINGOWE CYTATY

sierysuje.pl wyzwanie #doskonalimypismo handletteringowe cytaty

Czas na podsumowanie wiosennej edycji wyzwania #doskonalimypismo, która odbyła się w pierwszej połowie marca na Instagramie i w grupie facebookowej Kochamy Pismo Ręczne. Jaki tym razem miałam pomysł na realizację haseł?

Otóż… wcale go nie miałam. Taka byłam podekscytowana świetną tematyką wyzwania, że zapomniałam zastanowić się, jak będę robiła zadania. W końcu pomyślałam, że wykaligrafuję je brush penem i już.

Filmowe hasła szóstego wyzwania #doskonalimypismo.

O co chodzi w wyzwaniu piśmienniczym #doskonalimypismo

Podsumowania poprzednich edycji: pierwszej, drugiej, trzeciej i piątej.

Kaligrafia w stylu ombré

Hasła planowałam pisać brush penem Pentel Touch maczanym w płynnej akwareli (Ecoline albo Liquarel) i ozdabiać doodlami. Napisałam dwa (z czego jeden opublikowałam na Insta Story i w mojej grupie KPR) po czym doszłam do wniosku, że jest jakoś nudno, a styl nie pasuje do tekstu. Nie zrozum mnie źle, takie cieniowane litery bardzo mi się podobają, fajnie byłoby je poćwiczyć. Ale coś mi nie grało – na tyle, że odechciało mi się udziału we własnym wyzwaniu.

Potem na szczęście przypomniały mi się handletteringowe cytaty z Instagrama, w których każdy wyraz pisany jest innym stylem. Ponieważ już dawno nie zajmowałam się hand letteringiem, uznałam że wyzwanie będzie okazją do powrotu. Zrobiłam pierwsze cztery hasła, pokazałam w grupie i na Instagramie – spodobały się! Sama też byłam z nich zadowolona i wreszcie poczułam radość zabawy z #doskonalimypismo. Uff.

Jak mieszać brush peny.

Handletteringowe cytaty

sierysuje.pl handlettering hand lettering wyzwanie doskonalimypismo

Wbrew pozorom, moje handletteringowe napisy powstały dość spontanicznie. Kilka osób pochwaliło przemyślaną kompozycję, tymczasem robiłam je „na żywca”. Oczywiście najpierw wykonywałam szkic ołówkiem, dopiero później poprawiałam cienkopisem czy brush penem. Jednak style pisania dobierałam na wyczucie. Każde słowo z założenia jest pisane inaczej i na tym polega cały urok tego typu cytatów. Na pewno jeszcze stworzę niejeden taki napis, bo robienie ich to dobra zabawa.

sierysuje.pl #doskonalimypismo handletteringowe cytaty

Tam gdzie miałam pomysł na rysunek, dodawałam go do tekstu. Ostatnie hasło wyzwania (o Grzegorzu Brzęczyszczykiewiczu z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” Tadeusza Chmielewskiego) zrobiłam w nieco innym stylu – ponieważ słowa są bardzo długie, uznałam że tak będzie czytelniej.

Hand lettering – kreatywne liternictwo.

Handletteringowe napisy w Bullet Journalu.

Jak wykorzystać print w hand letteringu.

 

Wspólna zabawa

Bardzo się cieszę, że lubicie moje wyzwanie piśmiennicze, bawicie się razem ze mną, dzielnie ćwiczycie pisanie. Szczególnie dumna jestem z osób początkujących – że się odważyły, przemogły, dały radę. Brawo! Członkowie mojej grupy mogą znaleźć wyzwaniowe prace wpisując do wyszukiwarki #doskonalimypismo, a wszyscy inni (także osoby, które nie mają konta na Instagramie) pod tym linkiem.

Uczestnicy wyzwania realizowali je na wszelkie możliwe sposoby. Kaligrafując, ćwicząc print (i inne style odręcznego pisma codziennego), rysując, wplatając filmowe cytaty do Bullet Journala. Mam nadzieję, że tak jak ja dobrze się bawili i przy okazji udoskonalili swoje pisanie.

Dziękuję Wam za udział i do zobaczenia w kolejnych edycjach wyzwania!

Udostępnij:

8 komentarzy

    • Agata
      Agata pisze:

      Dziękuję, bardzo fajnie się je pisało i na pewno wrócę do tego stylu, tylko muszę dokupić cienkopisów, bo wszystkie wypisałam przy okazji 😉

      Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.